wróżby wróżka

tarot, przepowiednie

 

wróżka Beata, wróżenie przez internet, tarot, chiromancja, numerologia, runy

Gdy tworzyłam swoją stronę o Tarocie stwierdziłam, że w żaden sposób nie mogę pominąć milczeniem osoby Aleistera Crowleya, wokół którego powstało mnóstwo mitów i nieprawdziwych teorii. Wiele wróżek reklamuje się, iż używa kart, Aleistera Crowleya ale sama jego postać jest jakby wstydliwie pomijana. Niektórzy posiadają talie z opracowanym przez niego, Tarotem i żadnych informacji o autorze. Więc aby rozwiać wątpliwości niektórych a jednocześnie oddać postaci Aleistera Crowleya to, co mu należne piszę te kilka słów na jego temat.

        Urodził się 12-10-1875 roku w Anglii, był jednym z najwybitniejszych filozofów ezoteryków XX wieku. Uczył się w Cambridge, ale dyplomu nie uzyskał. Wydalono go z uczelni za złe zachowanie i słabe wyniki w nauce. 26 listopada 1898 roku wstąpił do Zakonu Złotego Brzasku dzięki znajomości z Arthurem Edwardem Waitem. W zakonie przeszedł wszystkie stopnie wtajemniczenia i stał się jednym z jego najwybitniejszych mistrzów a osiągnąwszy 9 stopień przyjął imię ezoteryczne Mega Qhrion, Mistrz Potwór - Master Therion. Szybko zorientował się, że główni adepci zakonu nie mogą dojść do porozumienia i skłócił ich jeszcze bardziej.

        16-04-1900 roku na polecenie jednego z założycieli zakonu Samuela MacGregora Mathersa wynajął bojówkarza, wdarł się do budynku, w którym były przechowywane dokumenty i przedmioty sakralne zakonu, napadł na sekretarza i ukradł wszystko to, co cenne. Odpowiedział za to przed sądem. Po tych przejściach wyprowadził się nad jezioro Loch Ness i osiadł w miejscowości Bolesein. Tam napisał szereg książek i artykułów podpisanych pseudonimem Lord Bolesein.

        W roku 1903 ożenił się z Rosą Kelly i odbył z nią podróż po Indiach, Cejlonie, Palestynie i Egipcie. Tam napisał "Księgę Praw", której główny postulat brzmiał - czyń to, co chcesz. W Anglii jego dzieło zostało potraktowane bardzo poważnie i wytoczono przeciw niemu kilka procesów sądowych gdzie oskarżano go o czarną magię i satanizm. Główny postulat Księgi był zinterpretowany jako "czyń, co ci przyjdzie do głowy"gdzie raczej powinno się go rozumieć jako "czyń, co chcesz"w tym sensie, że, jeśli już czegoś chcesz, to rób to bez popadania w zwątpienie i odkładania na potem. Wszystkie te wydarzenia położyły głęboki cień na jego nazwisku.

       W 1915 roku wyruszył do Ameryki z nadzieją, ze będzie w stanie utrzymać się dzięki swoim książkom i wykładom. Nie udało mu się to i po pierwszej wojnie światowej powrócił do Europy. W 1920 roku dzięki niewielkiemu spadkowi zakupił dom na Sycylii i założył tam "Święte Opactwo Telemskich Misteriów". Owe misteria miały postać orgii seksualnych, za co został usunięty z Włoch. Przeprowadził się do Paryża gdzie ukończył pisanie książki "Magika: teoria i praktyka", która jest obecnie klasycznym podręcznikiem magii. Do Anglii pozwolono mu powrócić 1934 roku gdzie poznał Friedę Harris i stworzył z nią swoje ostatnie wielkie dzieło talie nowego Tarota i "Księgę Thota". Osiedlił się w Hastings gdzie zmarł 1947 roku w biedzie i zapomnieniu.

        
  Osobiście nie używam do wróżenia talii Crowleya stworzył on zasady jak powinno się z niej prawidłowo korzystać, jakie warunki należy spełnić, aby zacząć wróżyć. Ponieważ dopracowałam się innej metody używam też innej talii. Co nie zmienia faktu, że to, co napisał o Tarocie jest fundamentalne.Napisane na podstawie książki
Ewgienija Kolesowa
Wprowadzenie do Magii

CROWLEY-TAROT - WRÓŻKA BEATA ZAPRASZA ,wróżenie, numerologia, horoskopy, tylko tutaj dowiesz się co cię czeka, wróżka, wróżby, wróżenie, tarot, horoskop, wróżenie przez internet, ezoteryka, zjawizka niewyjaśnione, wrozka, WRÓŻKA, WRÓŻBY, WRÓŻENIE, runy przepowiadanie przyszłości, numerologia

tarotnumerologiawróżbywróżenie